אודות

גוף ראשון

 

במהלך חיי, ולצד המוסיקה, עסקתי בתחומים נוספים שהפכו לחלק מהעשייה האמנותית שלי והביטוי היצירתי שלי. המסלול כלל לימודי מוסיקה ובהמשך לימודי משחק שהפכו לשזורים אחד בשני ובאו לידי ביטוי בכל תחום הפרפורמנס בו אני עוסק. בהמשך, לימודי B.A בהיסטוריה וחינוך ותרבות הילד נולדו מתוך העיסוק רב השנים שלי בחינוך מוסיקלי לילדים.  תחום נוסף שמשך אותי הינו העיצוב במרחב האינטרנטי של בניית אתרים ובו זמנית גם עיצוב ובנייה בברזל ובעץ. אם הייתי צריך לתייג את פעילותי במגרה אחת הייתי מתקשה למצוא את הערוץ המתאים בנוף הקונבנציונלי. אבל אני מוצא שהמגירה שיכולה להכליל את כל פעילותי הינו מושג ה’אילתור המורחב’.

אריק לבנת- מוסיקאי (כלי נשיפה, סקסופונים, חלילים ושופרות), מלחין ושחקן. במהלך הקריירה המגוונת שלו, הקליט והופיע, עם מיטב האמנים בישראל, כמו גם עם הזמר האמריקאי סטיבי וונדר. אריק החל את לימודי המוסיקה בחליל קלאסי עם נגן הפילהרמונית הישראלית סרג’יו פיידמן ז”ל וחליל ג’אז עם המוסיקאי רומן קונצמן ז”ל. בהמשך למד סקסופון אצל המוסיקאי פטר וורטהיימר. שירת כסולן בתזמורת צה”ל. במקביל לקריירה המוסיקלית, סיים את בית הספר למשחק של יורם לווינשטיין ושיחק בתיאטראות רפרטואריים ובנוסף הנחה תוכניות בטלוויזיה.

בעל B.A בהיסטוריה וחינוך ותרבות הילד, אוניברסיטת ת”א. עוסק בחינוך והוראת מוסיקה לילדים, בני נוער ומבוגרים. יוצר עם אחיו המוסיקאי ד”ר אביב לבנת (גיטרות, שירה והלחנה). יחד הוציאו 7 אלבומים והופיעו בהצלחה רבה על במות בישראל וברחבי העולם.

זכה באופן קבוע במלגות קרן “אמריקה ישראל” בתחומי המוסיקה הקלה וג’אז ועם אחיו בפרס “נוצת הזהב” של אקו”ם עבור הדיסק “חלום של ילד” (מוסיקה שכתבו לתיאטרון, קולנוע ומחול). בנוסף זכה בפרס ה- ‘­Millenium Award‘ הבריטי, על מוסיקה מקורית שכתב עם אחיו להצגת תיאטרון בווסט­אנד, שבלונדון.

לאורך השנים עוסק אריק בחינוך מוסיקלי לילדים נוער ומבוגרים. לימד והדריך במוסדות חינוכיים ברחבי הארץ דוגמת “תלמה ילין” ועוד. נבחר לבחון מוסיקאים מצטיינים בצה”ל, ובחן אמנים צעירים בקרן תרבות ‘אמריקה-ישראל’ ומשרד החינוך והתרבות. אריק מופיע באופן שוטף ברחבי הארץ בסדרות מופעי איכות לילדים אותם הוא כותב ומפיק.

מלבד פעילות מוסיקלית ענפה, יזם עם אחיו, אביב לבנת הקמתה של קרן אמנויות מיוחדת, קרן “רז-רם”, אשר פועלת למען ילדים יתומים ונזקקים באמצעות האמנויות. העמותה פועלת במסגרות של חונכות אישית וקבוצתית בתחומי אמנויות כמו מוסיקה, ציור, תיאטרון ועוד.

על עצמי באתר אריק לבנת לילדים

 

אשמח אם תרשמו לניוזלטר שלי

 קבלו עידכונים שוטפים וגם הנחות ומבצעים

נרשמת בהצלחה!